Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËJa këgëtarët që do të performojnë në “Sunny Hill Festival”

Ja këgëtarët që do të performojnë në “Sunny Hill Festival”

Është kompletuar lista e të gjithë pjesëmarrësve që do të përformojnë këtë vit në “Sunny Hill Festival” në Prishtinë.

Normalisht, lista kryesohet nga Dua Lipa, e cila do t’i kthehet këtij festivali pas disa vitesh. Pas Duas, emrat më të njohur që do ta ndezin atmosferën në Prishtinë janë yjet J Balvin, Diplo, Skepta.

Pas tyre vjen edhe një seri artistësh të njohur, si: AJ Tracey, Mahmood, Regard dhe Burak Yeter. Festës më të madhe të muzikës në Ballkan, më 4, 5, 6 dhe 7 gusht do t’i bashkohen edhe një sërë yjesh kosovarë e shqiptarë, si: Azet, Dhurata Dora, Elvana Gjata, Ghetto Geasy, Kida, Ledri Vula, Yll Limani etj.

Pas tyre vjen edhe një seri artistësh të njohur, si: AJ Tracey, Mahmood, Regard dhe Burak Yeter. Festës më të madhe të muzikës në Ballkan, më 4, 5, 6 dhe 7 gusht do t’i bashkohen edhe një sërë yjesh kosovarë e shqiptarë, si: Azet, Dhurata Dora, Elvana Gjata, Ghetto Geasy, Kida, Ledri Vula, Yll Limani etj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME