Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËJa këngëtarët që do këndojnë në kurorëzimin e mbretit Charles

Ja këngëtarët që do këndojnë në kurorëzimin e mbretit Charles

Katy Perry, Lionel Richie dhe Andrea Bocelli kanë rënë dakord të performojnë në koncertin e kurorëzimit të Mbretit Charles III.


Koncerti do të zhvillohet të dielën, 7 maj – një ditë pasi Charles, 47 vjeç dhe Mbretëresha Camilla do të kurorëzohen sovranët e rinj të Mbretërisë së Bashkuar pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II në shtator 2022.


Perry, Richie dhe Bocelli janë ndër yjet më të njohur në listen e këngëtarëve që do të performojnë, e cila përfshin gjithashtu grupin britanik të popit “Take That”, si dhe Sir Bryn Terfel, Freya Ridings dhe Alexis Ffrench.


Gjyqtarët e “American Idol” Perry dhe Richie e njohin Charles prej vitesh, pasi kanë shërbyer si ambasadorë për bamirësitë e tij.
Këngëtarja e “Roar” ka qenë ambasadore e Trustit Britanik të Azisë që nga viti 2020. Organizata jofitimprurëse u bashkëthemelua nga Charles për të trajtuar varfërinë në Azinë Jugore.


Ndërkohë, Richie u emërua si ambasadori i parë global dhe kryetar i parë i Grupit Global të Ambasadorëve për Besimin e Princit në vitin 2019. Charles e themeloi organizatën në vitin 1976 për të përfituar të rinjtë e pafavorizuar.
Ndërkohë Adele, Elton John, Robbie Williams dhe Spice Girls janë ndër yjet që refuzuan ftesat për të kënduar në koncertin e Mbretit më herët.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME