Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEJa shtëpia ku Kate dhe William shkojnë për Krishtlindje

Ja shtëpia ku Kate dhe William shkojnë për Krishtlindje

Kate Middleton dhe Princi William janë dy nga figurat më të spikatura të familjes mbretërore, ndërsa fëmijët e tyre, George, Charlotte dhe Louis tashmë kanë publikun e tyre.

William dhe Kate kanë krijuar një vendstrehim idilik për Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis në Anmer Hall dhe fëmijët e tyre kënaqen duke luajtur në kopsht, duke shëtitur qentë, duke ecur me biçikletë, duke pikturuar dhe duke gatuar.

Kate Middleton duket se ka përcjellë një traditë të Krishtlindjeve që është veçanërisht e rëndësishme. Kur princesha kaloi Krishtlindjet e saj të para në Sandringham me Mbretëreshën, ajo vendosi t’i bënte monarkut një dhuratë personale, recetën e gatimit të gjyshes së saj.

Më kujtohet hera e parë që isha në Sandringham, në Krishtlindje. Dhe isha i shqetësuar se çfarë t’i bëja mbretëreshës si dhuratë për Krishtlindje. Po mendoja, “O Zot, çfarë mund t’i jap asaj?” Kate Middleton tha në një dokumentar të realizuar për nder të ditëlindjes së 90-të të Mbretëreshës.

“Mendova se çfarë do t’u jepja gjyshërve të mi dhe mendova t’i bëja asaj diçka që mund të kishte shkuar shumë keq. Por vendosa të bëja recetën e gjyshes sime”, kishte thënë Kate.

Isha pak i shqetësuar për këtë, por të nesërmen vura re se ishte në tavolinë. Mendoj se një gjest kaq i thjeshtë shkoi shumë dhe kam vënë re se që kur e bëri atë, Mbretëresha ka treguar mendjemprehtësinë e saj, me të vërtetë, dhe kujdesin e saj për të gjithë”, shtoi Kate Middleton.

Një gatim indian me përzierje të frutave ose perimeve me erëza, të gatuara së bashku për të shoqëruar vaktet kryesore. Secili rajon i Indisë ka varietetin e vet të gatimit dhe prej andej janë përhapur në kuzhinën ndërkombëtare. Është si një reçel i ëmbël dhe i thartë i bërë nga frutat ose perimet, të cilat gatuhen ngadalë me uthull dhe sheqer.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME