Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËJa si duket vendi ku ngrihej ish UPN Ballsh, naftëtari i thur...

Ja si duket vendi ku ngrihej ish UPN Ballsh, naftëtari i thur poezi (foto e vidio)

Publikimi i një vidio nga pamja aktuale e vendit ku dikur ngrihej gjiganti i ish ppërpunimit të naftës UPN, më pas ish KPTHN tashmë është një fushë e shkretë ka bërë që të rwagojnë shumë qytetarë ballshiot e mallakstriotë, naftëtarë e ish naftëtarë duke komentuar në vidion e publikuar nga ALB365.

Një ndër komentet më të spikatura është një poezi e krijuar dhe publikuar nga Qenan Pajaj.

Lexoeni

Ca te shkruajm e cfar te themi !?
Na u zu llafi ne fyte
Nga bastardi dhe harbuti ,
O zot ca po na shon syte !!

Do themi , si gje e gjeza !
Na ishte , e coc na ishte
Kurkujt nuk ja priste mendia
Te kthehej , Tall e Fikishte !

Qysh e ben !? U befshin lemesh .
I denoft i madhi Zote
Eshte katandisur Ballshi ,
Ti coshe te gjith me lope !

E di dikush do merzitet !
Do flasi dhe pak me mllefe
O qyqar kurr se kuptuat !
I ligu u la pa breke !

Me vjen keqe , po skam cte beje !
Mendien nuk ua ndryshoi dote ,
Vec nje keshill , PO PRANUAT !
E VINI GJISHTiN NE KOKE !

Shikoni dhe vidion se si duket vendi kur dikur ngrihej gjigandi i përpunimit të thellë të naftës, ish KPTHN Ballsh

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME