Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTJa si ndryshojnë kuotimet në Premier League

Ja si ndryshojnë kuotimet në Premier League

Ka përfunduar tashmë edhe java e dytë e Premier League e në Angli ka shpirtra të ndezur dhe zhgënjime të mëdha. United i Cristiano Ronaldos vazhdon të humbasë, Liverpool i Klopp ende nuk ka fituar dhe në derbin londinez mes Chelsea dhe Tottenham dy trajnerët nuk kanë lënë fjalë pa i thënë njëri-tjetrit. Kampionati anglez është gjithçka tjetër përveç se i parashikueshëm dhe shanset e parashikimeve për të fituar titullin vazhdojnë të ndryshojnë.

CITY ENDE FAVORIT 

Sipas basteshkruesve, kampionët në fuqi të Manchester City janë ende super favoritët. Dy fitore deri më tani për skuadrën e Guardiolës ndaj West Ham dhe Bournemouth. Citizens janë klubi i vetëm me pikë të plota krahas Arsenal. Dy gola janë shënuar tashmë nga blerja e re Haaland, Ederson ka portën ende të paprekur, ashtu si Pope, portieri i Newcastle. Analistët fiksojnë triumfin final të De Bruyne dhe shokëve të tij me 1.38 për Leovegas, 1.35 sipas Snai dhe Novibet.

NDJEKJA E ARSENAL –

Arsenal i Artetës, aktualisht i dyti në renditje, po rikuperon terren. Para fillimit të Premier League, Gunners kampionë shiheshin mbi 50 për analistët, tani vlerësimi është më shumë se përgjysmuar. Bet365 vendos shiritin në koeficientin 21, 18 sipas Snai dhe 19 Leovegas. Dy paraqitjet e shkëlqyera ndaj Crystal Palace dhe Leicester ndryshuan shumë pritshmëritë e specialistëve. Gjashtë gola të shënuar në dy ndeshje, për Gabriel Jesus (i ardhur nga City për 52 milionë) dy gola dhe dy asiste.

START FALS I LIVERPOOL –

Diçka nuk funksionon te Liverpool. Reds nuk kanë fituar ende dhe në dy ndeshjet ndaj Fulham dhe Crystal Palace kanë qenë gjithmonë të detyruar të ndjekin rezultatin. Darëin Nunez është sulmuesi kryesor i Klopp, por në ndeshjen e fundit ai mori një të kuq pasi goditi kundërshtarin me kokë. Ka ende vend për përmirësim për të gjetur formacionin e duhur, një sukses do t’i jepte skuadrës më shumë besim. Para fillimit të kampionatit, koeficienti i Liverpool-it ishte ndalur në 3.50, tani është rritur disi: Leovegas e propozon me 6, për Novibet dhe Snai është me 5.50.

CHELSEA GATI TA PROVOJË –

Një barazim me përmbysje në Stamford Bridge mes Chelsea dhe Tottenham dhuroi spektakël në Premier League. Skenën e morën dy trajnerët Conte dhe Tuchel, të cilët në dy raste patën një debat të ashpër në pankina. Të dy u përjashtuan, skuadrat e tyre dolën me nga një pikë në javën e fundit. Shërbeu një gol i Kane në minutën e 96-të për të mbyllur ndeshjen në 2-2 ndaj Blues. Sterling, Cucurella dhe Koulibaly janë tre goditjet e mëdha të shënuara nga klubi londinez këtë verë. Chelsea duhet të përmirësojë vendin e tretë të sezonit të kaluar. Për momentin nuk është bashkë me dy favoritët e mëdhenj për triumfin final, City e Liverpool, por ndjek i menjëherë pas. Suksesi i Blues në fund të kampionatit është aktualisht me koeficientin 19 për Bet365, 15 sipas Snai dhe Novibet.

NGA UNITED TE TOTTENHAM: TË GJITHË TË TJERËT –

Vlerësimi i Manchester United shkon në qiell pas dy humbjeve të rënda. Kura e ten Hag nuk solli rezultate për Djajtë e Kuq, plus debati me CR7 para debutimit ndihmoi për ta bërë situatën edhe më komplekse. Ndaj Brentfordit skuadra humbi 4-0 e nëse në fillim të gushtit shanset ishin rreth 30, tani kanë shkuar në 101 për Bet365, 100 për Snai dhe Novibet. Luhatet pak vlerësimi i basteshkruesve për Tottenhamin e Contes. Një fitore kundër Southampton dhe barazimi me Chelsea i kanë çuar Spurs nga 12-a fillestare në 19-n aktuale sipas Bet365. Mbetet për tu parë nëse ardhja e Richarlison, Bissouma, Spence, Perisic dhe Lenglet do të mbajnë pritshmëritë të larta. Snai dhe Novibet propozojnë suksesin me 20. Të gjithë të tjerët e ndjekin nga afër, Neëcastle me zero gola të pësuar deri më tani ka të njëjtin koeficient me United (101 për shumicën e kompanive), më të distancuara të gjithë të tjerat: Aston Villa me 300, West Ham 350, Leicester i Rodgers 500.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME