Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETJa të mirat e ananasit

Ja të mirat e ananasit

Benefitet e Ananasit janë po aq interesante sa edhe struktura e tij:

✓ Forcon sistemin imunitar I pasur me Vitaminë C si dhe antioksidantë të fuqishëm të tillë si flavanoidet & acidi fenolik – luftojnë radikalet e lira & kanë veti anti-inflamatore

✓ Lehtëson tretjen I pasur në fibra dietike Përmban sasi të ulët kalorish, pavarësisht ëmbëlsisë Përmban sasi të konsiderueshme të enzimës bromelain e cila lehtëson shpërbërjen e proteinave

✓ Forcon kockat Përmban gati 75 për qind të nevojave ditore të rekomanduara të manganit (mineral thelbësor për kocka të shëndetshme)

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME