Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURË"Jam vetëm fare, më kanë ngritur kurth …”, shënimi i aktorit para...

“Jam vetëm fare, më kanë ngritur kurth …”, shënimi i aktorit para se të vetëvritej në Amerikë

Aktori Florind Belliu dhe bashkëshortja e tij u hodhën nga kati i gjashtë i apartamentit te pallati ku banonin. Deri më tani mediat e huaja kanë publikuar versionin sikur Florindi ka shtyrë bashkëshorten e tij dhe më pas është hedhur vetë.

Në rrjetet sociale qarkullon informacione se 35-vjeçari kishte probleme të shëndetit mendor kohët e fundit dhe këtë gjë e konfirmojnë edhe miqtë e tij. Ai kishte ndryshuar sjellje dhe fliste për ngjarje që nuk ekzistonin.

Ajo që ka bërë shumë përshtypje është një status i publikuar në një grup në Facebook nga vetë Florindi. Ai flet për një ngjarje që nuk gjen dot drejtësi, që i është bërë kurth dhe për të cilën shumë persona e kanë lënë vetëm.

Florindi shkruante:

Do kisha shume deshire te vazhdoja te beja meme por nuk mundem me! Po e shkruaj kete perpara se tme detyrojne te them gjera qe nuk Jan dhe gjera qe nuk i kam bere. Me eshte bere nje kurth shume I madhe i shtrire ne kohe shume te gate. Jan perfshire shume njerez prandaj nuk ja vien te permend emra. Per 2 cunat e mi, Schëibe dhe Rayan, kurr ne jeten time nuk kam shkelur as nje ligi.

As kam bere ndonje shkelje. Kam menduar se te flasesh dhe te thuash cte duash eshte e drejte hyjnore. Perpara se te me detyrojne me forma nga me te ndryshmet. Babi ju do shume Mi kan kthyer te gjithe kunder. Me forma nga me te ndryshmet secilin me arsyet e veta. Jam vetem, vetem fare nuk kam as njeri. Nuk kam si e nxjerr te verteten. Jam i pafuqishem. Nuk gjej dot as avokat dhe as gazetar ta bej publike Me vjen keq. Kam vetem Allahun. Ai me mjafton.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME