Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMEJennifer Lopez martohet me Ben Affleck

Jennifer Lopez martohet me Ben Affleck

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck janë martuar.

Burimet në TMZ kanë konfirmuar martesën e dy aktorëve dhe Page Six ka marrë një licencë martese nga Clark County, NV e paraqitur të shtunën, 16 korrik, duke treguar se Benjamin Géza Affleck dhe Jennifer Lynn Lopez janë vërtet të martuar.

Aktorja e “Marry Me” njoftoi fejesën e saj me Ben në prill në një video të shkurtër përmes buletinit të saj të fansave, “On The JLo”.

“Ti je perfekte” u dëgjua të thoshte Lopez në klip teksa shikonte me adhurim unazën e saj të gjelbër të fejesës.

“Unë gjithmonë them se ngjyra e gjelbër është ngjyra ime me fat. Kam kuptuar se ka shumë momente në jetën time ku kanë ndodhur gjëra të mahnitshme kur kam veshur ngjyrën jeshile,” shtoi ajo.

Çifti u takua në vitin 2001 në xhirimet e filmit të tyre “Gigli” ndërsa Lopez ishte ende e martuar me burrin e saj të dytë Cris Judd. Pas ndarjes së tyre në qershor 2002, lindi “Bennifer”, me Affleck që u shfaq në videoklipin e paharrueshëm muzikor të Lopez për “Jenny from the Block”.

Një muaj pas premierës së videos, ai  i propozoi Lopez, duke e shtruar pyetjen me një diamant rozë 6,1 karatësh nga Harry Winston.Fatkeqësisht, dyshja përfundimisht e anuloi dasmën për shkak të mediave, thanë ata në një deklaratë të përbashkët në atë kohë.

“Për shkak të vëmendjes së tepruar të medias rreth dasmës sonë, ne kemi vendosur të shtyjmë datën”, tha atëherë  çifti. “Kur e gjetëm veten duke menduar seriozisht për të punësuar tre “nuse të ndara” në tre vende të ndryshme, kuptuam se diçka ishte e gabuar.”

Ata vazhduan: “Ne filluam të ndjenim se fryma e asaj që duhej të ishte dita më e lumtur e jetës sonë mund të komprometohej. Ndjemë se ajo që duhet të ishte një ditë e gëzueshme dhe e shenjtë, mund të prishej për ne, familjet tona dhe miqtë tanë.”

Në vitin 2004, ata e anuluan zyrtarisht fejesën dhe u ndanë. Artistja u martua me Marc Anthony më vonë atë vit, duke mirëpritur binjakët Emme dhe Max, të lindur në 2008

Ndërkohë, aktori u martua me Jennifer Garner në qershor 2005 dhe kanë tre fëmij: Violet, Seraphina dhe Sam.Të dyja martesat përfunduan me divorc.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME