Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREKapsula e makinës: Flluska që mbron makinën nga vandalizmi

Kapsula e makinës: Flluska që mbron makinën nga vandalizmi

Mund ta keni hasur në disa video virale në internet, ndoshta kjo është hera e parë që zbulohet. Arsyeja e flluskës së mbrojtjes së makinës e cila po fiton gjithnjë e më shumë mbështetës pasi është zgjidhja perfekte për ata që duan të shohin makinën e tyre të parkuar, por nuk duan të bjerë pluhur mbi të.

Instalimi dhe funksionimi i tij është shumë i thjeshtë, por rezultatet janë të shkëlqyera. Ka një bazë mbi të cilën është parkuar makina. Më pas flluska ngjitet në këtë bazë dhe me zinxhir dhe në fund të saj ka një ventilator i cili kujdeset që ta mbajë gjithmonë plot.

Brenda flluskës ka edhe një filtër i cili siguron që kushtet brenda flluskës të jenë ideale për automjetin, pavarësisht nga mjedisi i jashtëm.

Flluska shpohet me shumë vështirësi, gjë që e dëshmon edhe video. Sigurisht, nëse shpohet, vetëm kjo mund të zëvendësohet. Kostoja totale për këtë patentë fillon nga 500 euro dhe rritet në varësi të nivelit të mbrojtjes që dëshironi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME