Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËKatër kandidatë për kreun e Teatrit Kombëtar

Katër kandidatë për kreun e Teatrit Kombëtar

Ministria e Kulturës ka njoftuar se është gati të dëgjojë programet e kandidatëve për drejtor të teatrit kombëtar.

Dëgjesat do të mbahen në Ministrinë e Kulturës në prani të gazetarëve, po pa praninë e kamerave, njëlloj si është vepruar më herët edhe me procesin e përzgjedhjes së drejtorit të Teatrit të Operas dhe Baletit.

Konkursi është shpallur i hapur nga ministria e kulturës ditët e fundit të shtatorit dhe deri më tani 4 kanë qenë platformat që janë paraqitur në konkursin për postin e kreut të Teatrit Kombëtar.

Kandidatët

Altin Basha

Kiço Londo

Elma Dorezi

Arben Derhemi

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME