Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËKëngëtarja shet katalogun e saj muzikor

Këngëtarja shet katalogun e saj muzikor

Këngëtarja Skylar Grey ka deklaruar së fundmi  se duhej të shiste të gjithë katalogun e saj në mënyrë që të përballonte faturat ligjore për divorcin e saj.

Duke folur për Variety, Grey zbuloi se pse ajo ka qëndruar kryesisht jashtë vëmendjes vitet e fundit.

“Nuk më lejohej të flisja për gjithçka që po ndodhte, sepse isha në një mosmarrëveshje ligjore. … Por që nga viti 2017, unë po kaloja një divorc dhe një proces gjyqësor, që thjesht po më shkatërronte emocionalisht dhe financiarisht,” tha ajo. “Vitin e kaluar, 2021, më në fund e zgjidhëm, më duhej të shisja katalogun tim për të përballuar zgjidhjen, gjë që ishte shumë e trishtueshme në një farë mënyre, sepse ato këngë si ‘Love the Way You Lie’ dhe ‘Coming Home “Këto janë foshnjat e mia.”

Ndërsa kompozitorja pohon se ajo nuk kishte në plan të vendoste katalogun e saj – i cili përfshinte gjithashtu këngë nga Ciara (“Beauty Marks”), G-Eazy (“Pick Me Up” me Anna of the North) dhe Nick Jonas (” Right Now” me Robin Schulz) — në treg, ajo arriti në një pikë ku ndihej sikur nuk kishte asnjë mundësi tjetër.

“Në të njëjtën kohë, askush nuk mund të më thotë se nuk i kam shkruar ato këngë vetëm sepse nuk i kam më të drejtat për to”, shtoi ajo. “Nuk doja t’i shisja, por ishte mënyra ime e vetme për të lënë pas të kaluarën”.

Grey mori pesë nominime për Grammy në 2010-11 – kënga e vitit dhe kënga më e mirë rap për “Love the Way You Lie”, e regjistruar nga Eminem me Rihanna; kënga më e mirë rep dhe bashkëpunimi më i mirë rep/kënduar për “I Need a Doctor”, të cilin e regjistroi me Dr. Dre dhe Eminem; dhe albumi i vitit si producent në Rihanna’s Loud.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME