Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETKeni uri natën, ja çfarë duhet të hani

Keni uri natën, ja çfarë duhet të hani

Ekspertët besojnë se një dietë e rreptë është plotësisht e padobishme nëse zgjidhni ushqime të shëndetshme për dietën tuaj të mbrëmjes, ato që përmirësojnë cilësinë e gjumit dhe nuk ju bëjnë që të shtoni në peshë.

Çokollatë e zezë

Shpesh ky produkt përfshihet në listën e produkteve të ndaluara. Dhe krejt kot, sepse ekziston një ndryshim i madh midis një cope çokollate me arra dhe një çokollate të zezë! Çokollata e zezë përmban një sasi minimale sheqeri. Kjo lloj delikatese kontribuon në humbjen e shpejtë të peshës dhe normalizon nivelet e kolesterolit.

Supë

Supa mund të hahet edhe gjatë natës. Fakti është se çdo lëng i nxehtë ka një efekt qetësues. Nëse mendoni se nuk mund ta kënaqni urinë tuaj me një filxhan çaj të nxehtë në mbrëmje, sigurohuni që të ngrohni pak supë. Është e rëndësishme të mbani mend, mos hani thjerrëza, bizele ose fasule gjatë natës. Kjo mund të çojë në pagjumësi.

Bajamet

Një grusht bajame është një opsion i shkëlqyeshëm për të kënaqur urinë e natës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME