Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKërkohet nga policia/ Fieraku, kreu i bandës së "Luanëve" pi kafe në...

Kërkohet nga policia/ Fieraku, kreu i bandës së “Luanëve” pi kafe në lokal me shokët

Në kërkim për vrasjen e 39-vjeçarit hidraulik në Nea Joni në shkurt 2023.

I kërkuari Ellis, pjesëtar i Luanëve, i cili mori pjesë në  përleshjen vdekjeprurëse në kafenenë Nea Ionia , me viktimën e një 39-vjeçari hidraulik, mbrëmjen e 21 shkurtit 2023, vazhdon të ecë i lirë.

Kreu i dyshuar i “LUANËVE”, “Ellis” si dhe drejtues i një bande tjetër, kanë qenë dy autorët e shkëmbimit të të shtënave në kafene, të cilët sipas informacioneve janë arratisur drejt Shqipërisë. Arma “Ellis”, sipas burimeve policore, duket se ka qenë ajo që ka qëlluar me plumbin vdekjeprurës që ka vrarë 39-vjeçarin hidraulik, i cili njihej dhe rrinte me rivalin, i shënuar për grabitje dhe krime të tjera.

Në videon e mëposhtme të postuar në rrjetet sociale, shohim të kërkuarin Ellis duke shëtitur lirshëm dhe duke u argëtuar me miqtë e tij.

Shikoni vidion e servirur nga tzugla.gr

Arrestohet 36-vjeçari që mbante lidhje me anëtarët e “Luanëve”

Autoritetet arrestuan në orët e para të së dielës një shtetas bullgar 36-vjeçar , i cili dyshohet se mban lidhje me një bandë të njohur të krimit të organizuar, pas një kontrolli të rastësishëm gjatë të cilit iu gjet një armë dhe plumba.

36-vjeçari, sipas informacioneve, ka shqetësuar edhe në të kaluarën autoritetet dhe mësohet se ka marrëdhënie të mira me anëtarët e bandës së njohur të Luanëve.

Në mënyrë të veçantë, 36-vjeçari u arrestua për armëmbajtje pas një kontrolli të rastësishëm që iu bë teksa ndodhej jashtë një lokali të njohur nate në Liosion, i cili dihet nga policia pasi duket se kjo bandë është aktive atje. Atij iu gjet një pistoletë Tokarev dhe shtatë fishekë.

Gjithashtu, sipas të njëjtave informacione, në të kaluarën 36-vjeçari kishte bërë padi ndaj punonjësve të policisë së ekipit të Veprimit të Menjëhershëm, me akuzën se e kishin rrahur gjatë një kontrolli në Gazi.

Kujtohet se banda e Luanëve është përfshirë në vrasjen e një hidrauliku 39-vjeçar në Jonin e Ri, si dhe në raste të trafikut të drogës, trafikut të qenieve njerëzore dhe dhënies së mbrojtjes kryesisht në Sepolia dhe Gazi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME