Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËKoncerti i Harry Styles, të shtëna me armë dhe persona të vdekur

Koncerti i Harry Styles, të shtëna me armë dhe persona të vdekur

Ndalesa e radhës për ish-yllin e “One Direction”, Harry Styles, do të ishte Danimarka por që u anulua në moment të fundit. Këto koncerte të yllit britanik organizohen në kuadër të turit të tij botëror “Love on Tour”.

Bëhet me dije se arsyeja e anulimit të koncertit ishte një sulm i ndodhur në një qendër tregtare afër, ku u vranë disa persona.

Në një postim në “Snapchat”, Styles shkroi: “Ekipi im dhe unë lutemi për të gjithë që ishin të përfshirë në të shtënat në qendrën tregtare të Copenhagen. Jam i shokuar. Me dashuri Harry”.

Agjencia e lajmeve PA fillimisht kishte raportuar se shfaqja pritej të vazhdonte pavarësisht të shtënave pasi zbatimi i ligjit në zonë u ka treguar organizatorëve se ata lejohen ta bëjnë këtë në mënyrë të sigurt. Por shfaqja, e cila duhej të fillonte në orën 20:00 me orën lokale (19:00 me orën e Mbretërisë së Bashkuar), u vonua dhe më pas u anulua përfundimisht.

Ju kujtojmë që “Love on Tour” ishte planifikuar të zhvillohej në vitin 2020, por për shkak të pandemisë u shty. Turneu u riplanifikua dhe filloi në shtator të vitit që lam pas në Las Vegas.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME