Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKryesia rrëzon propozimin e grupit parlamentar/ Zgjedhjet për kryetar të PD-së në...

Kryesia rrëzon propozimin e grupit parlamentar/ Zgjedhjet për kryetar të PD-së në 29 korrik

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme hapjen e menjëhershme të garës dhe mbajtjen e zgjedhjeve për kryetar të PD-së në 29 korrik 2023.

Pas më shumë se 8 orë mbledhje të tensionuar, 17 anëtarë të kryesisë kanë mbështetur propozimin e Kolegjit të Kryetarëve duke hedhur poshtë paketën e grupit parlamentar për të bërë fillimisht analizën dhe mbajtjen e zgjedhjeve nëpër degë e më pas për kryetarin e partisë.

Dy anëtarë kryesie kanë votuar kndër dhe tre kanë abstenuar.

Sipas vendimit të kryesisë brenda 15 korrikut do të bëhet evidentimi i plotë i anëtarësisë, ndërkohë në brenda muajit shtator do të mbahet kuvendi i jashtëzakonshëm.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME