Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedKurti në SHBA, Borell fton liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel

Kurti në SHBA, Borell fton liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Siguri dhe Politikë të Jashtme, Josep Borell, ka organizuar një darkë joformale për liderët e Ballkanit Perëndimor nesër në Bruksel. Në këtë organizim nuk dihet nëse do të marr pjesë edhe kryeministri Albin Kurti i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërkaq mediat serbe kanë konfirmuar se presidenti serb Aleksander Vuçiç do të jetë prezent nesër në kryeqytetin evropian, transmeton Gazeta Express.

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka thënë se darka është tradicionale që organizohet njëherë në vit.

Sipas mediave serbe, fokusi në këtë darkë joformale do të jetë për situatën në Ukrainë dhe sigurinë rajonale. /Express

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME