Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKush është viktima në burg Arben Lleshi, vrau dhe dogji trupin e...

Kush është viktima në burg Arben Lleshi, vrau dhe dogji trupin e shqiptarit në Angli

Tre të dënuar me burgim të përjetshëm, Sokol Mjacaj, Ilir Xhakja dhe Arben Lleshi, janë përplasur në zonën e ajrimit në burgun e Peqinit.

Gjatë përplasjes ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku ka mbetur i plagosur Ilir Shaqja dhe Lleshi ka humbur jetën.

Kush është Arben Lleshi?

Arben Lleshi, nga fshati Laç-Bruçi i Matit, është autori i vrasjes së Agim Hoxhës, në 10 prill 2012.

Sipas lajmit publikuar nga mediat britanike, Hoxha u vra në një apartament në qytetin anglez të Southempton por trupi i tij u dogj dhe u gjet në një makinë “Mercedes Benz”.

Për të njëjtën ngjarje, burg po bën edhe vëllai i Lleshit, Afrim Lleshi, i cili ka pranuar para gjykatës se ka bashkëpunuar në shfarosjen e trupit të viktimës.

Dy vëllezërit Leshi merreshin me drogë, që kur ishin adoleshentë.

Ekstradimi

Arben Lleshi u ekstradua nga Londra, në maj të vitit 2016, pasi ishte dënuar nga drejtësia angleze me 32 vite burg.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME