Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORELista e nominimeve të Daytime Emmy Awards 2024

Lista e nominimeve të Daytime Emmy Awards 2024

Çmimet e 51-ta vjetore Daytime Emmy Awards që do do të mbahen në Los Anxhelos të premten, më 7 qershor, nderojnë më të mirët në TV gjatë ditës, duke përfshirë talk show, telenovela, programe udhëtimi dhe kulinarie etj.

Ne jemi të lumtur të nderojmë edhe një herë talentin krijues si përpara ashtu edhe pas kamerës së programeve të preferuara të ditës në Amerikë”, tha Adam Sharp, President dhe CEO i Akademisë Kombëtare të Arteve dhe Shkencave Televizive, në një deklaratë për shtyp. “Ne mezi presim të festojmë ikonat që gjallërojnë ditët e audiencës në të gjithë vendin.”

Nominimet e këtij viti përfshijnë nominime si Selena Gomez, Valerie Bertinelli dhe Zooey Deschanel për shfaqjet e tyre të kuzhinës. Shikoni listën e nominimeve më poshtë:

Serial dramë

The Bay
The Bold and the Beautiful
Days of our Lives
General Hospital
Neighbours
The Young and the Restless

Talkshow

The Jennifer Hudson Show
The Kelly Clarkson Show
Tamron Hall
Turning The Tables with Robin Roberts
The View

Showbizz

Access Hollywood
Entertainment Tonight
Extra

Emision për gatimin

Be My Guest with Ina Garten
Family Dinner
Selena + Chef: Home for the Holidays
Valerie’s Home Cooking
What Am I Eating? with Zooey Deschanel

Program lifestyle

Downey’s Dream Cars
George to the Rescue
Growing Floret
Homegrown
Live to 100: Secrets of the Blue Zones

Programi i artit dhe kulturës

Billion Dollar Babies: The True Story of the Cabbage Patch Kids
King of Collectibles: The Goldin Touch
Off Script With The Hollywood Reporter
Oprah and “The Color Purple” Journey
Variety Studio: Actors on Actors
Working in the Theatre

Program informues dhe edukues

African Queens: Njinga
Harlem Globetrotters Play It Forward
Ireland Made with Love
Leveling Lincoln
What Really Happened: America’s Wild

Aktorja kryesore në një serial dramë

Tamara Braun as Ava Vitali – Days of our Lives
Finola Hughes as Anna Devane – General Hospital
Katherine Kelly Lang as Brooke Logan – The Bold and the Beautiful
Annika Noelle as Hope Logan – The Bold and the Beautiful
Michelle Stafford as Phyllis Summers – The Young and the Restless
Cynthia Watros as Nina Reeves – General Hospital

Aktor kryesor në një serial dramë

Eric Braeden as Victor Newman – The Young and the Restless
Scott Clifton as Liam Spencer – The Bold and the Beautiful
Thorsten Kaye as Ridge Forrester – The Bold and the Beautiful
Eric Martsolf as Brady Black – Days of Our Lives
John McCook as Eric Forrester – The Bold and the Beautiful

Aktore dytësore në një serial dramë

Jennifer Gareis as Donna Logan – The Bold and the Beautiful
Linsey Godfrey as Sarah Horton – Days of Our Lives
Courtney Hope as Sally Spectra – The Young and the Restless
Allison Lanier as Summer Newman Abbott – The Young and the Restless
Emily O’Brien as Gwen Rizczech – Days of Our Lives

Aktor dytësor në një serial dramë

Robert Gossett as Marshall Ashford – General Hospital
Bryton James as Devon Winters – The Young and the Restless
Wally Kurth as Justin Kiriakis – Days of Our Lives
A Martinez as Nardo Ramos – The Bay
Mike Manning as Caleb McKinnon – The Bay

Të ftuar në një serial dramë

Linden Ashby as Cameron Kirsten – The Young and the Restless
Ashley Jones as Dr. Bridget Forrester – The Bold and the Beautiful
Alley Mills as Heather Webber – General Hospital
Guy Pearce as Mike Young – Neighbours
Dick Van Dyke as Mystery Man/Timothy Robicheaux – Days of Our Lives

Prezantues

Lidia Bastianich – 25 Years with Lidia: A Culinary Jubilee
Valerie Bertinelli – Valerie’s Home Cooking
Eduardo Garcia – Big Sky Kitchen with Eduardo Garcia
Emeril Lagasse – Emeril Cooks
Sophia Roe – Counter Space
Buddy Valastro – Legends of the Fork

Kënga origjinale

“Shine” – General Hospital
“Unexpected Truth” – Unexpected
“We’re Home” – Reconnecting Roots

Kinematografia

African Queens: Njinga
Animals Up Close with Bertie Gregory
Live to 100: Secrets of the Blue Zones
Living For The Dead
Oracles of God: The Story of the Old Testament

Kasti

African Queens: Njinga
Days of Our Lives
General Hospital
Start Up
The Young and the Restless

Stilimi

African Queens: Njinga
The Bold and the Beautiful
The Jennifer Hudson Show
Sherri

Make up

African Queens: Njinga
The Drew Barrymore Show
Sherri
The View
The Young and the Restless

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME