Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORELiverpool ndal vrullin e Manchester City, kryendeshja e Premier League mbyllet në...

Liverpool ndal vrullin e Manchester City, kryendeshja e Premier League mbyllet në barazim

Liverpool kishte 7 vite që nuk fitonte në “Etihad” ndaj Manchester City-t dhe skuadra e Klopit është e detyruar sërish të presë edhe një vit për ta thyer këtë tabu.

Ndeshja e sotme mes dy ekipeve u mbyll në barazim 1-1. Ku të parët shënuan vendasit me Halland në minutën e 27-të. 10 minuta para mbylljes së kohës së rregullt Liverpool-i barazon me golin e Arnold.

Ajo që ra në sy në këtë ndeshje ishte se trajneri Pep Guardiola nuk bëri asnjë zëvendësim gjatë ndeshjes, ndërsa Klop i bëri të pesë zëvendësimet që kishte në dispozicion. Pas kësaj ndeshje City provizorisht është i pari me 29 pikë dhe pas tyre vjen Liverpool-i me 28 pikë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME