Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËLutuni të mos jeni në vendin dhe kohën e gabuar, kur banditët...

Lutuni të mos jeni në vendin dhe kohën e gabuar, kur banditët do qëllojnë njeri-tjetrin!

Nga Ben Manaj (Londër)

Më thoni në cilin vend të Ballkanit ndodhin kaq shume vrasje mafioze?!

Padyshim fajin e kanë edhe ata që bën Lazaratin edhe ata që bën Shqipërinë Lazarat!

Faj ka politika që inkurajojë ose toleroj krimin të kaloj në të organizuar dhe shoqëria shqiptare që mban një klasë të tillë në pushtet pushtet e cila eliminimet mafioze i toleron me ”vrafshin veten”!

Shqipëria ka zhvillim edhe nga parat e krimit te organizuar, andaj dhe shoqërisë shqiptare i pëlqejnë kafenete, restorantet, resortet me para mafiozesh e drogaxhinjsh, ku hapen b…sh shqiptarët nëpër mediat sociale me lluksin shqiptar dhe zhvillimin e madh të vendit!

Tani o njerën, o tjetrën..!

Ky stan këtë bulmet ka! Mos bëni sikur keni lindur sot dhe u patakset!

Lutuni të mos jeni në vendin dhe kohën e gabuar, në kohën që ata ” investitorët e biznesmenët me zinxhira në qafë e stikadente në goje, e ndonjë ose disa llonja në krahë nëpër shkuma party, më pas “hanë kokat e njëri-tjetrit”!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME