Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMacron i dorëzon Ismail Kadaresë titullin “Oficer i Madh i Legjionit të...

Macron i dorëzon Ismail Kadaresë titullin “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”

Presidenti i Francës, Emannuel Macron në nisje të vizitës së tij në Tiranë i ka dorëzuar shkrimtarit tonë të madh, Ismail Kadare, titullin e lartë “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”.

Ceremonia u mbajt në Pallatin e Brigadave, në prani të kryeministrit Edi Rama, familjes së shkrimtarit dhe personaliteteve e miqve të tjerë të ftuar. Kjo është vizita e parë zyrtare e një presidenti francez në Shqipëri. Nesër ai pritet të takohet me kreun e shtetit Bajram Begaj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME