Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMakina në flakë, shpëton shoferi

Makina në flakë, shpëton shoferi

Lushnje – Digjet një automjet tip Ford rreth orës 6 të mëngjesit. Ngjarja në hyrje të lagjes Savër të Lushnjes.

Drejtuesi i mjetit dhe punëtorët si çdo mëngjes ishin takuar dhe kishte parë të dilte tym nga pjesa e motorrit. Ka dalë nga mjeti fatmirësisht para se mjeti të digjej totalisht. Megjithë ndërhyrjen e menjëhershme të Zjarrfikësve pas njoftimit, nga mjeti nuk ka mbetur asgjë.

Fatmirësisht në momentin e konstatimit të zjarrit punëtorët nuk kishin hipur në mjet. Sipas të dhënave paraprake të policisë shkak dyshohet të ketë qenë një shkendijë elektrike pasi mjeti ishte i ndezur.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME