Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMaroku dërgon në shtëpi Spanjën, shkon në çerek finale

Maroku dërgon në shtëpi Spanjën, shkon në çerek finale

Maroku është surpriza e madhe e këtij Botërori, duke marrë një kualifikim historik ndaj Spanjës për në çerekfinale. Koha e rregullt do të përfunonte pa gola ndërkohë që me penallti Maroku do të fitonte 3-0.

Asensio shpërdoroi një mundësi të mirë përballë portierit në minutën e 27-të, por goditja e tij shkoi në rrjetën e jashtme.

Maroku u kundërpërgjigj 5 minuta më pas me një goditje të fortë të Mazraoui, që do të ndalej nga portieri Unai Simon.

Në pjesën e dytë loja është e mërzitshme, me Spanjën që u shfaq disi më e rrezikshme me Moratën në fushë. Ndeshja do të shkonte në kohën shtesë, ku nuk do të kishte asnjë gol.

Më pas në ruletin e penalltive, Spanja ishte në një mbrëmje të zezë, pasi Sarabia, Soler dhe Busquets do të gabonin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME