Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTXhaka dhe Shaqiri sfidojnë Portugalinë, Santos dënon Ronaldon

Xhaka dhe Shaqiri sfidojnë Portugalinë, Santos dënon Ronaldon

Granit Xhaka dhe Xhardin Shaqiri do të sfidojnë pas pak minutash Portugalinë, për të siguruar një biletë për në çerekfinale. Dy futbollistët me origjinë shqiptare, sikurse pritej, janë pesë e formacionit titullar të Zvicrës ndaj përfaqësueses luzitane.

Lajmi i bujshëm është padyshim mungesa e Cristiano Ronaldos, i cili është dënuar nga trajneri Santos, duke e lënë në stolin e rezervave për reagimin që pati në sfidën e fundit ndaj Koresë së Jugut.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME