Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedMarrëveshja për emigrantët me Shqipërinë, Meloni: E dobishme

Marrëveshja për emigrantët me Shqipërinë, Meloni: E dobishme

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ka reaguar në lidhje me marrëveshjen për emigrantët me Shqipërinë.

Meloni ka thënë se kjo marrëveshje është e dobishme dhe sipas saj mund “të përfaqësojë një precedent që mund të bëhet në shumë vende në përputhje të plotë me të drejtën ndërkombëtare. Nuk e di pse e majta e konteston kështu, ndoshta sepse shpresojnë se ne nuk do të arrijmë ta zgjidhim problemin, gjë që shpresojmë ta bëjmë në një realitet në të cilin përballemi me flukse të paprecedentë.”

Marrëveshja me Italinë ka sjell debate të forta edhe në vendin tonë. PD zyrtare e çoi sot në Kushtetuese këtë marrëveshje. Ndërkohë të njëjtë gjë pritet të bëjnë edhe grupimi tjetër. Kjo pas deklaratës që bëri me dije dje kreu i grupit parlamentar Gazment Bardhi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME