Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMbappe kaloi Platinin duke u bërë golashënuesi i katërt më i mirë...

Mbappe kaloi Platinin duke u bërë golashënuesi i katërt më i mirë në historinë franceze

Ylli 24-vjeçar regjistron paraqitje legjendare në fanellën e Kombëtares së Francës dhe është në rrugën e tij për t’u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për “tricolorët”

Me dy golat që shënoi ndaj Holandës, Kylian Mbappe arriti në total 42 me Kombëtaren franceze, parakaloi Michel Platini (41) dhe u ngjit në vendin e katërt në tabelën e golashënuesve të të gjitha kohërave për “tricolorët”.

Ylli i Paris Saint-Germain është vetëm 24 vjeç dhe ka Antoine Griezmann (44 gola), Thierry Henry (51 gola) dhe Olivier Giroud (54 gola) mbi të, që do të thotë se Mbappe është në hap për t’u bërë golashënuesi më i mirë i Francës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME