Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedMbytet anija me emigrantë në Itali, dyshohet mbi 100 viktima

Mbytet anija me emigrantë në Itali, dyshohet mbi 100 viktima

Një tragjedi është regjistruar në ujërat e bregdetit italian, ku një anije me emigrantë është mbytur dhe për pasojë mbi 40 persona kanë humbur jetën, ndërsa ende nuk ka një numër të saktë të njerëzve që ishin në bord.

Sipas disa të mbijetuarve ishin rreth 180 pasagjerë, ndërsa të tjerë deklarojnë se ishin më shumë se 250.

Për momentin 80 njerëz të gjallë janë gjetur dhe 45 trupa janë zbuluar përgjatë bregut të Steccato di Cutro, ndërsa mes viktimave ka shumë fëmijë dhe shumë gra, mes tyre dhe një foshnjë.

Operacionet e kërkimit vazhdojnë, ndërkohë që po vijojnë hetimet nga karabinierët e Crotone për një person që dyshohet se ishte një nga kontrabandistët e varkës së mbytur.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME