Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMenidi: Vrasësi 50-vjeçar del në hetuesi

Menidi: Vrasësi 50-vjeçar del në hetuesi

Greqi – Sot, e hënë, 20 maj, 50-vjeçari që vrau me thikë gruan e tij në Menidi , do të sillet në Evelpidon për të kërkuar falje .

50-vjeçari, i cili u deklarua i papenduar për krimin dhe që dhunonte sistematikisht gruan fatkeqe, mesditën e së enjtes u gjet dhe u arrestua në një pallat.

Bëhet e ditur se ndaj tij prokurori ka ngritur kallëzim penal për vrasje me dashje në gjendje të qetë shpirtërore, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armëve.

Ai kishte nerva të dilte për birra pas vrasjes

Ka dalë në dritë një video dokument i lëvizjeve të autorit 50-vjeçar, pak para sulmit ndaj ish-bashkëshortes.

Në videon e parë, ish-bashkëshorti është regjistruar duke hedhur një qese birra në një kosh plehrash. 50-vjeçari, sipas hetimeve të autoriteteve, kishte pirë birra përpara se t’i krijonte një kartel 40-vjeçares në orën 6 të mëngjesit dhe arriti ta godiste më shumë se dhjetë herë me thikë, ndërkohë që ai po. e njëjta gjë pas vrasjes.

Në videon e dytë ai regjistrohet duke takuar gruan e tij ditën e vrasjes. Ata dialogojnë pak dhe më pas 50-vjeçari me thikën e kuzhinës e godet vazhdimisht. Policia kishte regjistruar që herët lëvizjet e tij dhe ishte në kërkim të tij, ndërsa kishte lajmëruar edhe stafin në portat e hyrjes në vend që 50-vjeçari të mos arratisej jashtë vendit.

Vlen të theksohet se pas vrasjes, autori ka shkuar në një hotel dhe më pas ka tentuar të fshihet në një pallat ku dikur punonte, duke konsumuar sasi të mëdha alkooli.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME