Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMerr flakë makina e parkuar tek kisha ortodokse (vidio)

Merr flakë makina e parkuar tek kisha ortodokse (vidio)

Fier – Nje automjet tip ford fokus me targa AA 359 DG me pronar Jani Duka nga fshati Luar i  bashkosë Roskovecit  ka marr flakë i parkuar në sheshin pas kishës ortodokse në qëndër të qytetit Fier.
Makina ka qënë e parkuar ndërkohë që pronari i mjetit e kish parkuar dhe kishte lëvizur

Kanë qënë punonjës të kishës që kan parë tym dhe kanë njoftusr zjarfiksat që kane mbrritur menjëherë në vendin e ngjarjes duke bërë të mundur shuarjen e flakëve
Burime policore pohuan se mund të ket qënë një shkëndijë elektrike që ka shkaktuar zjarrin pasi automjeti ka qënë i parkuar por edhe me karburant naftë

Fier / Informacion paraprak

Rreth orës 09:00, ka marrë flakë dhe është djegur pjesërisht, dyshohet si pasojë e një defekti në motor, automjeti tip “Ford”, në pronësi të shtetasit J. D., banues në Roskovec. Automjeti ka qenë i parkuar afër Kishës Orthodhokse.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME