Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta: Rama e ka zgjedhur vet fundin e humnerës

Meta: Rama e ka zgjedhur vet fundin e humnerës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se kryeministri Edi Rama është armiku kryesor i lirisë së çdo qytetari shqiptar.

Teksa ka shpërndarë një pjesë nga deklarata që mbajti sot në konferencën për shtyp, Meta thekson edhe se Rama fundin e humnerës e ka zgjedhur vetë

”Edi Rama është armiku kryesor i lirisë së çdo qytetari shqiptar. Është armik i votës së lirë, pluralizmit, demokracisë, shtetit ligjor dhe i barazisë para ligjit. Është armik i fjalës së lirë dhe i pavarësisë së medias. Për të nuk ka rrugë shpëtimi! Fundin e humnerës e ka zgjedhur vetë”,-shkruan Meta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME