Monday, May 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETMjekia 102 vjeçare: Ja cili është thelbi i lumturisë

Mjekia 102 vjeçare: Ja cili është thelbi i lumturisë

Një mjeke 102 vjeçare ka zbuluar se cili është thelbi i lumturisë për të.

“Zakoni që më ka sjellë shëndet dhe lumturi ndër vite është aftësia për të ndërtuar gjërat nga e para, qoftë kjo një marrëdhënie, një rrugë karriere apo ndonjë projekt”, thotë Dr. Gladys McGarey, mjeke dhe autore e “Jeta e jetuar mirë: 6 sekretet e një mjeku 102-vjeçar për shëndetin dhe lumturinë në çdo moshë”.

Në librin e saj, ajo vetë përqendrohet në të vetmen gjë që duhet të bëjmë për t’u ndjerë më të lumtur, por edhe për të qëndruar të shëndetshëm: Të lëmë pas gjërat që nuk kanë më rëndësi dhe që na e shterojnë energjinë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: