Friday, December 8, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTNapoli mposht Milanin, nga tribuna Spalletti ‘grabit’ pikët në San Siro

Napoli mposht Milanin, nga tribuna Spalletti ‘grabit’ pikët në San Siro

Napoli mposht Milan 2-1 në San Siro në ndeshjen e madhe të javës së shtatë të Serie A. Blutë e Spalletti konfirmohen kështu në krye të renditjes, duke barazuar pikët me Atalantën. Një pjesë e parë e fortë e kuqezinjve, por që përfundoi me rrjetat e paprekura. Në fillimin e pjesës së dytë, Napoli kaloi në avantazh me një penallti të Politanos (55′). Të besuarit e Piolit reaguan dhe barazuan rezultatin me Giroud (69′), por në minutën e 78-të erdhi befasia. Goditja fituese me kokë e zëvendësuesit Simeone, i shkaktoi Milan humbjen e parë të sezonit.

Napoli bën goditjen e madhe në San Siro dhe fiton ndeshjen me Milan, duke mposhtur kuqezinjtë 2-1. Gjithçka ndodhi në pjesën e dytë. Napoli kaloi në epërsi me Politanon me penallti, pas faullit të Dest ndaj Kvaratskhelia. Më pas erdhi goli i barazimit të Giroud dhe goli vendimtar i Simeones.

Me këtë fitore, të besuarit e Spalletti (i skualifikuar dhe për rrjedhojë në tribunë) arrijnë Atalantën dhe mbeten në krye të renditjes. Humbja në fakt tani e detyron Milanin të ndjekë dyshen e kreut. Për Djallin ndërpritet një seri prej 22 rezultatesh të dobishme radhazi në kampionat, disfata e fundit daton në janar (Spezia). Kuqezinjtë mund të ankohen për fat të keq, pasi Napoli u shpëtua dy herë nga traversa.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/9nyDzMK2Ls7oR

Serie A Italy

Udinese 3-1 Inter
Cremonese 0-4 Lazio
Fiorentina 2-0 Verona
Monza 1-0 Juventus
Roma 0-1 Atalanta
AC Milan 1-2 Napoli

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME