Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORENdahet nga jeta reperi i “2 Live Crew”

Ndahet nga jeta reperi i “2 Live Crew”

Brother Marquis, i cili ishte pjesë e grupit  të rap-it “2 Live Crew”, ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare.

Lajmi u njoftua nga grupi se artisti, vdiq të hënën.

Mark Ross apo Brother Marquis i ekipit të 2 Live ka ndërruar jetë”, shkruan ata në rrjetet sociale krahas një fotoje të tij.

Menaxheri i 2LC e konfirmoi lajmin për TMZ, por nuk dha detaje të mëtejshme për shkakun e vdekjes.

I lindur në Rochester, New York, Marquis iu bashkua grupit në 1986 pasi reperi i ndjerë Fresh Ice Kid – i cili vdiq në 2017 – e formoi atë atë vit.

Më vonë atë vit, grupi publikoi albumin e tyre debutues “The 2 Live Crew Is What We Are”.

Albumi arriti në vendin e 24-të në albumet më të mira R&B/hip-hop të Billboard dhe iu dha një certifikim nga ‘Shoqata e themeluar e Industrisë së Regjistrimit të Amerikës’ (RIAA).

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME