Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMENdjeksit, Irina Shayk akuzohet se ka mbështetur Putinin

Ndjeksit, Irina Shayk akuzohet se ka mbështetur Putinin

Supermodelja ruse Irina Shayk po akuzohet se ka mbështetur pushtimin brutal të Ukrainës nga Vladimir Putin në një postim në Instagram që shfaq simbolin “Z” që shihet në tanket dhe automjetet ushtarake ruse.


Irina postoi një foto në Instagram të mërkurën ku tregonte një sallatë tradicionale ruse  së bashku me frazën “Russianzz.”Por, shkrimi “rusëve” me një “z” nxiti shpejt zemërim në internet nga kritikët që e shihnin postimin e saj si mbështetje për luftën në vazhdim.

“Irina Shayk – modelja me famë botërore nga Rusia, e cila kohët e fundit ka punuar për Beyonce, Jean Paul Gaultier, Burberry dhe të tjerë , postoi një foto të çuditshme me fjalën ‘Russianzz’”, shkroi në Twitter gazetarja me bazë në Kiev, Maria Romanenko. “Unë me të vërtetë shpresoj që këto marka të rishqyrtojnë punën me të kur Rusia përdor Z për të vrarë ukrainasit.”

Të tjerë e akuzuan Shayk se nuk kishte “turp të mbështeste fashistët” me postimin misterioz. “Nëse jeni kaq krenare për vendin tuaj terrorist Rusinë, atëherë largohuni të jetoni atje,” komentoi një ndjekës.

“Atëherë pse jetoni në vendin e armikut të tij? E tmerrshme.Unë kurrë nuk do të prek asnjë markë që ju promovoni, as ndonjë nga miqtë e mi nuk do të prek,” shkruhej në një përgjigje tjetër.

The puzzling content was no longer visible on Shayk’s Instagram profile as of early Friday. Her latest post from a week earlier was inundated with critics who blasted her for using the “Russianzz” reference.
The post with the curious spelling of “Russians” with a “z” was no longer visible on Shayk’s Instagram profile as of early Friday.
Supermodel Irina Shayk, 36, in internet storm after ‘backing Putin’s war’ by ‘using his ‘Z’ symbol’ on Instagram provoking a storm from Ukrainians
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME