Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORE”Nënë Tereza” në Eurovision, kënga që i dedikohet shqiptares humane

”Nënë Tereza” në Eurovision, kënga që i dedikohet shqiptares humane

Kënga për shqiptaren ”Nënë Tereza” do të jetë në ”Eurovision 2024”. Alyona Alyona dhe Jerry Heil, janë dy këngëtaret që do të përfaqësojnë Ukrainën në këtë festival, dhe kanë zgjedhur që këngën e tyre t’ia dedikojnë dy figurave tejet të rëndësishme.

Bëhet fjalë për Nënë Terezën dhe Marinë, nënën e Jezu Krishtit. Ato kanë treguar se kuptimi I krijimit të tyre muzikore lidhet me faktin se njerëzit e jashtëzakonshëm lindin si njerëz të zakonshëm dhe kanë mundësinë që të arrijnë lartësi të paimagjinueshme.

Në këngën e tyre “Teresa dhe Maria” dy këngëtaret thonë se të gjitha divat kanë lindur si qënie njerëzore.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME