Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËNgjyrat/ E kuqja për të tërhequr vëmendjen, e verdha si dielli dhe...

Ngjyrat/ E kuqja për të tërhequr vëmendjen, e verdha si dielli dhe bluja për elegancën detare

Stilet e pranverës na ftojnë në disa lojëra mode që janë të lehta për t’u dizajnuar dhe kombinuar kur kemi gjëra monokromatike

Ngjyrat ngrenë humorin, kështu që herë pas here ndiejmë nevojën të vishemi me tone tërheqëse, por disa variante janë më praktike se të tjerat – në fakt është më e lehtë të kombinosh gjërat monokromatike.

Nga ana tjetër, nëse keni një pjesë të këndshme shumëngjyrëshe, bëni gjërat të shkojnë së bashku në të paktën me një ngjyrë.

Disa vajza i bashkojnë shumë mirë ngjyrat e ndryshme, por e bëjnë këtë me stil, kështu që ne mundemi – të kopjojmë prej tyre, transmeton Telegrafi.

Ndër super ngjyrat spikasin e kuqja, jeshilja dhe bluja si top ngjyra për çdo ditë. Të gjitha do t’i drejtohen këtij stili, ndërsa veshjet do të marrin një freskim të ri mode.

Nëse do të shkoni në një festë, bluja është zgjedhja më e mirë, sepse është elegante dhe tërheqëse në të njëjtën kohë dhe nuk është aq theksuar vizualisht. Ajo zgjidhet nga zonjat që e vlerësojnë feminitetin, kryesisht nëpërmjet pantallonave ose fundeve të lehta dhe bluzave valëvitëse.

Stili Color-block është fantastik, tërheq gjithmonë vëmendjen dhe truku është në kombinimin e ngjyrave po aq të ndezura.

Edhe pse pantallonat e kuqe janë të rralla, ato janë ende të mira për t’i pasur, ato i japin stilit një energji të çmendur.

Tonet me diell na kënaqin – zgjidhni klasikët si një xhaketë, hija do të zbusë linjat strikte.

Ky është një kombinim i sigurt, sepse këmisha dhe pantallonat në linjë nuk dalin kurrë nga moda.

Aksesorët e modës në tone më të forta janë një mënyrë praktike për t’i dhënë stilit tuaj një prekje të veçantë.

Stili që të gjithë po i drejtohen kërkon kombinimin e ngjyrave janë një frymëzim i mirë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME