Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORENis ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe, në ”Air Albania” shpaloset flamuri gjigant kuqezi

Nis ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe, në ”Air Albania” shpaloset flamuri gjigant kuqezi

Para nisjes së ndeshjes Shqipëri-Ishujt Farore e vlefshme per Euro 2024 dhe e fundit për fazën e kualifikuesve, është shpalosur flamuri gjigand i Shqipërisë.

Kombetarja shqiptare ka siguruar biletën për në Gjermani, por synon edhe nje fitore me Ishujt Faroe.

Në këtë ndeshje nga ana e kuqezinjëve mungojnë emra të rëndësishëm si Berisha, Hysaj, Ramadani, Seferi e Cikalleshi, me ndryshimet që kanë prekur çdo repart të kuqezinjve për këtë sfidë.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Bare, Asani, Bajrami, Uzuni, Daku.

Trajner: Silvinjo.

ISHUJT FAROE: Lamhauge, Danielsen, Faero, A. Edmundson, Davidsen, Bjartali, Joensen, Andreasen, Hendrikson, J. Edmundson.

Trajner: Hakan Erikson.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME