Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORENjë foto e rrallë e princeshë Dianës nga fëmijëria e saj

Një foto e rrallë e princeshë Dianës nga fëmijëria e saj

Vëllai i Princeshës Diana, Charles Spencer ka ndarë së fundmi një instgram  një foto ku shfaq motrën e tij të ndjerë dhe nënën e tyre, Frances Shand Kydd.

“Nëna ime, Diana dhe unë, rreth vitit 1967. Unë kam qenë 3, dhe Diana 5 ose 6. Më pëlqen sa i lumtur duket secili prej nesh,” shkroi ai. “Në këtë fazë të jetës sime, nëna ime më vuri pseudonimin ‘Buzz’ – sepse ajo më shihte si energjinë e pafund të një blete mjaft të lumtur “.

Fotoja bardh e zi paraqet një Charles të vogël duke buzëqeshur për kamerënndërsa motra e tij e madhe qëndron pranë tij dhe nëna e tyre pozon pas tyre.

Charles  shpesh ndan fotografi të vjetra nga familja e tij, shtëpia e tyre e mëparshme dhe historia e tyre e madhe në Angli. Në gusht 2023, ai ndau një foto tjetër të tij dhe Dianës si fëmijë të vegjël që qëndronin krah për krah ndërsa pozonin për kamerën.

Në vitin 2020, ai foli për traumën e përbashkët të fëmijërisë së tij dhe Dianas – pasi nëna e tyre i la ata në moshë të re. Pavarësisht se kishin dy vëllezër e motra më të mëdhenj, Charles dhe Diana ishin më shpesh bashkë, pasi ishin më të afërt në moshë.

“Ndërsa ajo po paketonte gjërat e saj për t’u larguar, ajo i premtoi Diana  [atëherë pesë vjeç] se do të kthehej për ta parë atë,” tha Spencer. “Diana e priste në pragun e derës, por ajo nuk erdhi kurrë. Ajo mund të më dëgjonte duke qarë nëpër korridor, por ishte shumë e frikësuar nga errësira për të ardhur tek unë.”/

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME