Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETOpozitari roskovecar: Më mirë 50 vjet mbrapa se sa sot "përpara"

Opozitari roskovecar: Më mirë 50 vjet mbrapa se sa sot “përpara”

Flamur Çepele ose i qujatur ndryshe shpirti opozitar i çdo pushtetari në bashkinë e Roskovecit kujton me nostalgji ekipin e futbollit të këtij qyteti, “Rrufeja”

Flamuri në një status në llogarinë e tij në rrjetin social facebook ka pohuar se u investua në fushë sa për të harxhuar disa lekë, miliona, por tashmë fusha eshte pushtuar nga ferrat sepse të rinjë e apasionuar pas futbollit dhe llojeve të tjera të sportit nuk ka më, kanë ikur për një jetë më të mirë në emigracion sepse k’tu nuk u oftohet më asgjë, veç fushës futbollit me ferra.

Bashkia e këtij qyteti nuk ka buxhet të investoi për të rinjtë që të mos largohen nga qyteti, buxhet ka për rrugë që nisin ndryshe e përfundojnë ndryshe.

Shikoni postimin e tij

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: