Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREPapa Francesku me plis shqiptar

Papa Francesku me plis shqiptar

Plisi shqiptar ka qenë në mode vitin që lamë pas. Një prej tyre ka përfunduar edhe në duart e Papa Franceskut. Një foto e Atit të Shenjtë me një plis me shqiponjën dykrenore u publikua nga kryeministri Edi Rama me mbishkrimin “Foto e ditës”.

Është ende e paqartë se kush është autori i fotos dhe rrethanat që Papës i ra në dorë një plis shqiptar. Papa Francesku bëri në Shqipëri të parën vizitë zyrtare pas marrjes së detyrës. Edhe në të kaluarën ak ka shprehur simpati për Shqipërinë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME