Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËParalajmërimi i Shqipërisë në 1990/ 'Mbrohuni nga UFO-t

Paralajmërimi i Shqipërisë në 1990/ ‘Mbrohuni nga UFO-t

Një letër jo e zakonshme gjendet në Arkivin Qendror Shtetëror. “Mbrohuni nga UFO-t”. Letra e çuditshme i kërkon Shqipërisë që të mbrohet nga disqet fluturuese.

Në vitet 1990 një qytetar nga Korea e Jugut i shkruante Presidentit të Shqipërisë ku i kërkon që vendi ynë të bëhet pjesë e “Rrethit Suprem” me qëllim mbrojtjen nga UFO-t, objektet e panjohura fluturuese.

Letra dhe interpretimi që gjenden në Drejtorinë e Përgjithshme të Arkivave janë si më poshtë:

“Hwang Koen nga Korea e Jugut në këtë letër, që ka karakterin e një mesazhi, bënë thirrje për masat që duhen marrë për t’u mbrojtur nga disqet fluturues.
Kërkon që edhe Shqipëria të bëjë pjesë në “Rrethin Suprem” për zotërimin e hapsirës. Mendoj që letra të arkivohet. 18.9.1990. K. Stavri “

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME