Sunday, October 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPas javës me shi, rikthehet dielli dhe vapa

Pas javës me shi, rikthehet dielli dhe vapa

Pas një jave me shi dhe temperatura të ulëta, për javën që vjen, moti pritet që të jetë me diell dhe i ngrohtë.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për javën që vjen

Moti për javën që vjen:

Rrymat e ngrohta me origjinë afrikane do të kushtëzojnë motin në Mesdhe.

Kjo do të bëjë që edhe në territorin tonë do të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira kalimtare. Karakteristike do të jetë ndryshimi i temperaturave gjatë ditës.

Mëngjeset dhe mbrëmjet parashikohen të freskëta ndërsa në orët e mesditës parashikohen temperatura si në figurë.

Era do të fryjë juglindje e veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet.

Të enjten përkohësisht e vrullshme në brigjet detare. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 dhe 3 ballë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: