Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPër pak orë mbahet protesta e opozitës, blindohet kryeministria

Për pak orë mbahet protesta e opozitës, blindohet kryeministria

Për pak orë pritet nisja e protestës së opozitës që do të mbahet para Kryeministrisë. Në fotot e mëposhtme duket se godina e kryeministrisë është rrethuar me gardh metalik, ndërsa po ngrihet edhe podiumi i atyre që do të mbajnë fjalën në protestë.

Kujtojmë se ndonëse në arrest shtëpie, në protestë, ish-kryeministri Sali Berisha, do të jetë “i pranishëm” përmes një videomesazhi, i cili ose do të jepet live ose do të jetë me regjistrim. Gjithashtu mësohet se opozita ka marrë leje në polici për rreth 5 orë për zhvillimin e protestës.

Ndërkohë, Policia e Shtetit ka publikuar ditën e djeshme planin e masave të ndërmarra në kuadër të kësaj proteste. Sipas njoftimit, në terren do të jenë 1100 forca policie duke nisur nga ato të rendit, FNSH, Shqiponjat dhe Garda e Republikës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME