Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPërfundon protesta në Bashkinë Tiranë, qytetarët shpërndahen

Përfundon protesta në Bashkinë Tiranë, qytetarët shpërndahen

Protesta para Bashkisë Tiranë ka përfunduar pas më rreth 2 orësh tubim. Qytetarët janë shpërndarë nëpër shtëpitë e tyre, pasi protestuan kundër korrupsionit dhe dosjes 5D në bashki.

Kjo është protesta e radhës që po mbahet nga qytetarët e Tiranës pas skandalit të fundit të dosjes ” 5D”ku u zbuluan drejtorët të bashkisë duke grabitur miliona euro. Protestuesit kanë kërkuar që SPAK të vërë para përgjegjësisë personat e akuzuar dhe kryebashkiaku i Bashkisë, Erion Veliaj të japë dorëheqjen.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME