Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREPL miraton pesë prioritetet për 10 vitet e ardhshme

PL miraton pesë prioritetet për 10 vitet e ardhshme

Miratuam në mbledhjen e sotme të Komitetit Drejtues Kombëtar 5 PRIORITETET KRYESORE për 10 vitet e ardhshme të Partisë së Lirisë, ka pohuar kreu i kësaj partie Ilir Meta në një postim që ka hedhur në llogarinë e tij më rrjetin social facebook.

Sipas Ilir Metës këto prioritete janë:

1. Ndalimi i shpopullimit.
2. Rritja e pensioneve mbi nivelin e mesatares së rajonit brenda një mandati qeverisës.
3. Arsimi dhe investimi tek kapitali njerezor.
4. Bujqësia, ushqimi dhe ulja e kostos së jetesës.
5. Shqipëria, fuqi eksportuese.

Projekti ynë madhor është që në 20 vitet e ardhshme, Shqipëria të ketë 4 milion qytetarë shqiptarë rezidentë!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME