Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPlas në Mallakastër/ Kapllanaj: Shanaj se mbështet njeri. Shanaj: Kandidati i vulës...

Plas në Mallakastër/ Kapllanaj: Shanaj se mbështet njeri. Shanaj: Kandidati i vulës e mori përgjigjen në 4 dhjetor

Agron Kapllanaj kandidati i partisë së Alibeajt ose si e njohin si “partia e vulës” ka pohuar në njl emsion televiziv por që shkrimi është publikuar në rrjetin social facebook me emrin “Malakastra news” duke “sulmuar” rivalin e tij demokrat Resmi Shabaj i cili kandidaon nga PD e Sali Berishës për kreun e bashkisë së Mallakastrës duke thlnë se Resmi Shanaj është një individ që nuk e përkrah askush.

Resmi Shabaj i ka kthyer përgjigje por e bën me dije se Shanaj përfaqsonë demokratët e shtëpisë së madhe , aty ku është shumica e tyre, aty tek ajo shtëpi që e mbështeti Kapllanajn për kryekomunar e kryebashkiak në Mallakastër.

Resmi Shanaj është një intelektual që mbështetet dhe përkrahet nga demokratët mallakastriotë pa interes, nga ata demokratë që shkuan dhe e votuan në Primare në mbi 400 votues pjesëmarrës.

Kandidatin rival siduket e ka mbërthyer frika e humbjes që ka reaguar në këtë mënyrë dhe kjo do duket qart në 14 maj.

Postimi në rrjetin social facebook

Nga ana e tij Resmi Shanaj, kandidati për kreun e bashkisë së Mallakastrës që përfaason PD të Sali Berishës i ka kthyer një përgjigje me finesë e qytetari duke pohuar në thelb se ai garën politike e ka me kundërshtarin politik të PS dhe me socialistët sikundër i kujton Agron Kapllanit se pjesa e PD së vulës, sepse ajo i ka mbetur tashmë pasi kandidatët e kësaj pjese të demokratëve po ikin çdo ditë, po e braktisin, po bien nga “rrjeta” çdo ditë e më tepër që kalon.

Përgjigja e kandidatit të PD të Sali Berishës

Lexoni postimin e plot

Nga ana tjetër edhe kandidati i PS për bashkinë Mallakastër është shprehur se është fitimtar sepse një shprehje thotë, kur zihen dy palë , fiton e treta, por më shumë i “frikohet” pjesës demokrate të Sali Berishës pasi për përfaqsuesin e Alibeajt ka kohë që është larguar nga Mallakastra

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME