Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPlazhit "Pasqyra" i del “pronari”, policia i ngre zgupthi çadra e shezlongë

Plazhit “Pasqyra” i del “pronari”, policia i ngre zgupthi çadra e shezlongë

Sarandë – 20 çadra dhe 40 shezlongë janë hequr nga Autoriteti Kombëtari i Bregetit në plazhin “Pasqyrat” në Sarandë.

Nga operacioni “Plazh i lirë”, me qëllim lirimin e hapësirave publike në plazhe, çadrat janë hequr pasi pronari i tyre i kishte vendosur pa lejen e bashkisë.

Policia ka nisur procedimin në gjendje të lirë për F. M., për veprat penale “Pushtimi i tokës” dhe “Mospagimi i taksave dhe i tatimeve”. Operacioni do të shtrihet në të gjithë vijën bregdetare të rrethit Sarandë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME