Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia rrugore në Fier bën "kaps" shoferat, mbi 170 gjoba në ditë...

Policia rrugore në Fier bën “kaps” shoferat, mbi 170 gjoba në ditë (vidio)

Policia Rrugore e Fierit ka ushtruar kontrolle intensive në të gjithë qarkun duke përdorur radarë, dragerat, kamerat dhe makinat inteligjente, për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor, që bëhen rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore.

Kontrollet intensive, me qëllimin e vetëm, parandalimin e ngjarjeve rrugore me pasoja për jetën dhe shëndetin e përdoruesve të rrugës.

✅Gjatë 10 ditëve të para të muajit Shtator, si rezultat i këtyre kontrolleve, janë arrestuar në flagrancë 8 drejtues mjetesh për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 8 drejtues për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

✅Gjithashtu gjatë kontrolleve janë ndëshkuar për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, 172 drejtues.

✅Janë ndëshkuar 366 drejtues mjetesh për parakalime të gabura.

✅233 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të rripit të sigurimit.

✅155 drejtues janë ndëshkuar për mosvendosje të kaskës mbrojtëse.

✅1726 drejtues janë ndëshkuar për shpejtësi tej normave të lejuara.

Policia e Rrugore e Fierit apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës, që të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor, të moderojnë shpejtësinë, të vendosin rripin e sigurimit, të mos përdorin celularin gjatë drejtimit të mjetit dhe të mos kryejnë parakalime të gabuara.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME