Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia rrugore vendos mbi dy mijë gjoba në një javë

Policia rrugore vendos mbi dy mijë gjoba në një javë

Fier – Kontrolle nga Policia Rrugore e Fierit, në drejtim të shkeljeve që janë burim aksidenti, vihen në pranga 13 shtetas.

Edhe gjatë javës që lamë pas, Policia Rrugore ka intensifikuar kontrollet, me qëllim evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor.

Janë proceduar administrativisht gjithsej 2305 drejtues mjetesh.

781 drejtues mjetesh janë proceduar administrativisht për tejkalim të normave të shpejtësisë.

Janë proceduar administrativisht 205 drejtues mjetesh, për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit.

197 drejtues mjetesh janë proceduar administrativisht për mosvendosjen e rripit të sigurimit.

Janë vendosur 435 masa administrative për parakalime të gabuara.

Janë pezulluar 77 leje drejtimi për shpejtësi tej normave të …

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME