Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPrimaret/ Ja fituesit në Patos, Roskovec dhe Mallakastër, Fieri balotazh (fotot)

Primaret/ Ja fituesit në Patos, Roskovec dhe Mallakastër, Fieri balotazh (fotot)

Fier – Ndryshe nga votimet e tjera këtë radhë edhe pse mot i kq qindra demokratë u drejtuan kutive të votimit për të zgjedhur më të mirin e tyre për ti përfaqsuar si kandidatë për bashkitë e tyre në Patos, Roskovec dhe Mallakastër ndërkohë që në Fier gara ka qënë më e fortë dhe doli balotazh për ti lënë radhën një tjetër votimi por tashmë jo mes 5 kandidatëve por vetëm dy prej tyre.

PATOS
Ardian Rama 56
Gazmend Halimi 28
Sofie Alushaj 256

Fituese doli mjekia Sofie Alushaj me 256 vota

Sofie Alushaj (Kryeziu)

MALLAKASTËR
Resmi Shanaj 264
Neim Begaj 69

Fitues mësuesi Resmi Shanaj me 264 vota

Resmi Shanaj

ROSKOVEC
Dhurata Malka 50
Nazar Plaka 102
Erdit Hazizaj 204

Fitues Erdit Hazizaj me 204 vota

Erdit Hazizaj

FIER BALOTAZH

Ermal Hamataj, 107
Evdar Kodheli 413
Denisa Muçaj 34
Artur Mahmutaj 242
Albano Zhapaj 87

Në votimin e radhës që do të përcaktojë kryesia e PD do të garojnë Evdar Kodheli dhe Artur Mahmutaj

Evdar Kodheli
Artur Mahmutaj
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME